Wypadek przy pracy a wypadek w drodze do pracy

Pytanie:

"Czy wypadek na wycieczce szkolnej nauczyciela jest wypadkiem w pracy czy wypadkiem w drodze do pracy, a może jeszcze innym wypadkiem?"

Odpowiedź prawnika: Wypadek przy pracy a wypadek w drodze do pracy

Według definicji zawartej w kodeksie pracy wypadkiem przy pracy jest nagłe zdarzenie, które jest wywołane przyczyną zewnętrzną i nastąpiło w związku z pracą. Za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się zaś nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do pracy lub z pracy. Wypadek nauczyciela na wycieczce szkolnej należy zaliczyć do wypadków przy pracy, ponieważ nastąpił on niewątpliwie w związku z wykonywaną przez nauczyciela pracą , a nie w drodze do pracy lub z pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Halina Radwan 2016-08-12 15:45:54

    jakie sa świadczenia przy wypadku w drodze do pracy / z pracy, czy są wypłacane z Zus -u


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika