e-prawnik.pl Porady prawne

BHP

34 Artykułów


80 Informacji


160 Pytań i odpowiedzi


31 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy

  "Jestem pracownikiem służby cywilnej (nie urzędnikiem) zatrudnionym w Urzędzie Skarbowym, pracodawca kieruje mnie na szkolenie poza miejsce zamieszkania odbywające się w weekend - tj. dni wolne od pracy - sobota i niedziela. Umowa na czas nieokreślony (...)"

  Szkolenie pracownika w dni wolne od pracy
 • Wypadek drogowy jako wypadek przy pracy

  "Pracownik w czasie pracy miał wypadek drogowy (wymusił pierwszeństwo) był trzeźwy. W wyniku tego wypadku zostali ranni kierowca i dwaj pracownicy jadący w tym samochodzie. Drugiemu uczestnikowi wypadku nic sie nie stało. Został powołany zespół (...)"

  Wypadek drogowy jako wypadek przy pracy
 • Powierzchnia biurowa dla pracownika

  "Ile powierzchni biurowej powinno wypadać na pracownika?"

  Powierzchnia biurowa dla pracownika
 • Zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych

  "Zatrudniłem pracownika na umowę o pracę jako instalatora (praca na wysokości do 5 m). Pracownik przyniósł zaświadczenie lekarskie, w którym lekarz wpisał stanowisko: instalator - praca na wysokości do 5 metrów w okularach korekcyjnych. Wiem (...)"

  Zwrot kosztów zakupu okularów korekcyjnych
 • Ważność szkoleń BHP

  "Przez jaki okres ważne są szkolenia bhp wstępne, podstawowe i okresowe? Czy pracownicy biurowi mogą podlegać tylko szkoleniom wstępnym, gdy tak ustali prezes firmy?"

  Ważność szkoleń BHP
 • Wzór karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp

  "Pracownicy naszej firmy przed przystąpieniem do pracy przechodzą wstępne szkolenie z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Stosujemy wzór kart szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp obowiązujący od 1 lipca 2005r. Czy na odwrotnej stronie karty (...)"

  Wzór karty szkolenia wstępnego w dziedzinie bhp