Wypłaty z konta

Pytanie:

"W urzędzie skarbowym żona ojca podała stan konta na dzień śmierci ojca w wysokosci 8 zł. Tymczasem otrzymałem zaświadczenie z banku, że stan konta na dzień śmierci ojca wynosil 1688 zł , czyli że żona będąc upoważniona wypłaciła po śmierci ojca kwotę 1680 zł. Co mam uczynić teraz?"

Odpowiedź prawnika: Wypłaty z konta

W takiej sytuacji - dla zapewnienia sobie jasnej sytuacji - proszę wystosować do Urzędu Skarbowego pismo wyjaśniające z uwzględnieniem zaświadczenia, które otrzymał Pan z banku. W dokumentacji bankowej pozostał przecież dowód na to, kto i kiedy dokonywał wypłat z konta Pana ojca.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika