Wypowiedzenie a choroba pracownika

Pytanie:

"Czy dostarczenie zwolnienia lekarskiego do zakładu pracy po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę przedłuża okres wypowiedzenia?"

Odpowiedź prawnika: Wypowiedzenie a choroba pracownika

W sytuacji, gdy pracownik otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę przed uzyskaniem zaświadczenia lekarskiego o niezdolności do pracy, wypowiedzenie jest skuteczne i jego termin biegnie niezależnie od późniejszej choroby pracownika. Okres zwolnienia lekarskiego nie przedłuża okresu wypowiedzenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Andrzej 2018-01-29 14:24:51

    Witam, Dziś tj. 29.01.2018 r dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem 1-no miesięcznego okresu wypowiedzenia. Mam jeszcze zaległy urlop za 2017 r - 5 dni, do tego przysługując e 2 dni na opiekę nad dzieckiem oraz dwa dni na poszukiwanie pracy, no i dodatkowo urlop za 1 m-c przepracowany w 2018 r. . Mój stan zdrowia od kilku już tygodni właściwie nie predysponował mnie do wykonywania pracy, ale pomimo to nie korzystałem ze zwolnienia, bo zależało mi na pracy, a wiem, że zwolnienia w mojej firmie są źle widziane przez szefostwo. Teraz gdy dostałem wypowiedzenie umowy o pracę, którego bieg się zacznie od 1 lutego - zamierzam pójść do lekarza i wreszcie zadbać o swoje zdrowie. Mam wielką prośbę o wyjaśnienie mi jakie skutki będzie rodzić zwolnienie, które dostanę np. od jutra tj. od 30.01.2018 (czyli jeszcze kiedy stosunek pracy trwa), a jakie skutki będzie niosło zwolnienie np. od 15.02.2018 r. (czyli w trakcie wypowiedzenia). Czy wypowiedzenie biegnie bez względu na chorobę i jak będą rozliczone należne mi się dni urlopu za 2017 i 2018 r oraz dni na opiekę nad dzieckiem i na poszukiwanie pracy ? Bardzo proszę o pomoc i pilną poradę, bo w sytuacji w jakiej się znalazłem nie wiem co mam robić. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam . Andrzej


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika