e-prawnik.pl Porady prawne

Wypowiedzenie a choroba pracownika

Pytanie:

Czy dostarczenie zwolnienia lekarskiego do zakładu pracy po otrzymaniu wypowiedzenia umowy o pracę przedłuża okres wypowiedzenia?

Masz inne pytanie do prawnika?

Odpowiedź prawnika: Wypowiedzenie a choroba pracownika

16.11.2002

W sytuacji, gdy pracownik otrzymał wypowiedzenie umowy o pracę przed uzyskaniem zaświadczenia lekarskiego o niezdolności do pracy, wypowiedzenie jest skuteczne i jego termin biegnie niezależnie od późniejszej choroby pracownika. Okres zwolnienia lekarskiego nie przedłuża okresu wypowiedzenia.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Re: Wypowiedzenie a choroba pracownika

Andrzej

29.1.2018 14:24:51

Re: Wypowiedzenie a choroba pracownika

Witam, Dziś tj. 29.01.2018 r dostałem wypowiedzenie umowy o pracę z zachowaniem 1-no miesięcznego okresu wypowiedzenia. Mam jeszcze zaległy urlop za 2017 r - 5 dni, do tego przysługując e 2 dni na opiekę nad dzieckiem oraz dwa dni na poszukiwanie pracy, no i dodatkowo urlop za 1 m-c przepracowany w 2018 r. . Mój stan zdrowia od kilku już tygodni właściwie nie predysponował mnie do wykonywania pracy, ale pomimo to nie korzystałem ze zwolnienia, bo zależało mi na pracy, a wiem, że zwolnienia w mojej firmie są źle widziane przez szefostwo. Teraz gdy dostałem wypowiedzenie umowy o pracę, którego bieg się zacznie od 1 lutego - zamierzam pójść do lekarza i wreszcie zadbać o swoje zdrowie. Mam wielką prośbę o wyjaśnienie mi jakie skutki będzie rodzić zwolnienie, które dostanę np. od jutra tj. od 30.01.2018 (czyli jeszcze kiedy stosunek pracy trwa), a jakie skutki będzie niosło zwolnienie np. od 15.02.2018 r. (czyli w trakcie wypowiedzenia). Czy wypowiedzenie biegnie bez względu na chorobę i jak będą rozliczone należne mi się dni urlopu za 2017 i 2018 r oraz dni na opiekę nad dzieckiem i na poszukiwanie pracy ? Bardzo proszę o pomoc i pilną poradę, bo w sytuacji w jakiej się znalazłem nie wiem co mam robić. Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam . Andrzej


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ