Wzruszenie prawomocnego wyroku karnego

Pytanie klienta:

""Zostałem niesłusznie skazany wyrokiem więzienia w zawieszeniu na 3 lata za wyłudzenie 5400 zł. (nie zapłacona faktura za dostawę towaru). Firmę zlikwidowałem, popłaciłem długi w miarę możliwości, ale trochę tego zostało! Nie ogłosiłem upadłości. Nie ukryłem majątku, wielu wierzycieli wpisało się na hipotekę i otrzymało swoje należności z odsetek po sprzedaży domu. Mam jeszcze budynek zakładu produkcyjnego i kilkadziesiąt arów ziemi. Według rad adwokata nie mogłem być skazany, więc nie przyłożyłem dostatecznej wagi do obrony uznając, że jestem ofiarą recesji i faktycznych niezależnych ode mnie posunięć rządu, który faktycznie dyskryminuje prywatną przedsiębiorczość w Polsce. Prowadziłem przetwórnię owocowo-warzywną, większość podobnych mi firm upadła w 1998 r. 8 lat walki poszło na marne i straciłem majątek i dobre imię. W drugiej instancji adwokat napisał odwołanie w moim imieniu, ale to nie pomogło - wyrok utrzymano w mocy. Nie miałem 5000 zł na apelację i jestem karany. Czy mogę jeszcze coś zrobić w tej sprawie, odwołać się gdzieś? Termin ustawowy odwołania upłynął dawno.""

Odpowiedź prawnika:

Niestety nie ma podstaw do tego, by w jakiś sposób wzruszyć wyrok. Jak sam Pan zauważył, wykorzystał Pan już drogę instancyjną (możliwość odwołania), wyrok stał się prawomocny i wszystko wskazuje na to, iż postępowanie zostało przeprowadzone bez jakichkolwiek uchybień.

Michał Włodarczyk - Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.