Zadaniowy czas pracy kierowcy

Pytanie:

"Zatrudniam w swojej firmie kierowców zatrudnionych na umowę o pracę na czas określony. W związku z tym , że nie pracują codziennie a tylko jak mają zlecenie wyjazdu chciałam zmienić im umowę na zadaniowy czas pracy. Czy to możliwe i jak miałaby wyglądać taka umowa. Kierowca jadąc w kilka miejsc i na kilka dni jakie musi mieć wtedy dokumenty potwierdzające ten wyjazd."

Odpowiedź prawnika: Zadaniowy czas pracy kierowcy

Mozliwość wprowadzenia tzw. zadaniowego czasu pracy uzależniona jest od rodzaju pracy. Zadaniowy czas pracy może być wprowadzony, gdy uzasadnione jest to rodzajem pracy lub jej organizacją albo miejscem wykonywania pracy. Pomimo wprowadzenia zadaniowego czasu pracy, w stosunku do kierowców nadal będą miały zastosowanie przepisy ustawy o czasie pracy kierowców. Wprowadzenie zadaniowego czasu pracy może nastąpić albo w regulaminie pracy, układzie zbiorowym pracy albo w umowie o pracę. W przypadku umowy o pracę, wprowadzenie zadaniowego czasu pracy może nastąpić poprzez wypowiedzenie warunków płacy i pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika