Zaliczenie szkoły do okresów nieskładkowych

Pytanie:

Chciałbym zaliczyć okres szkoły zasadniczej zawodowej do emerytury. Szkołę zawodową ukończyłem w dniu 19 czerwca 1969 roku. Czy można zaliczyć zasadniczą szkołę zawodową do emerytury, jeżeli tak to jaki okres, na jakiej zasadzie, jeżeli nie to dlaczego?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Jak wynika z opisu sytuacji, pytanie dotyczy emerytury dla osoby urodzonej przed 1 stycznia 1969 r., a być może też przed 1 stycznia 1949 r., a więc emerytury na tzw. starych zasadach. Zgodnie z art. 7 pkt 9 ustawy o emeryturach i rentach z funduszu ubezpieczeń społecznych, do okresów nieskładkowych zalicza się m.in. okresy nauki w szkole wyższej na jednym kierunku, pod warunkiem ukończenia tej nauki, w wymiarze określonym w programie studiów. Powyższa ustawa nie przewiduje więc możliwości zaliczenia okresów nauki w zasadniczej szkole zawodowej do emerytury.

W powyższym przedmiocie proponujemy również zapoznanie się z treścią artykułów 

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: