Zasady finansowania dokształcania pracowników

Pytanie:

"Pracodawca ma obowiązek ułatwiać pracownikom podnoszenie kwalifikacji zawodowych (art. 94 punkt 6 Kodeksu Pracy). Czy pracodawca może warunkować udzielenie dofinansowania do studiów podyplomowych pracownika od stażu pracy tego pracownika w danym zakładzie? Czy nie powinno to być raczej warunkowane np. przesłankami merytorycznymi związanymi z zakresem obowiązków na danym stanowisku pracy? Czy nie jest to ograniczanie praw pracownika?"

Odpowiedź prawnika: Zasady finansowania dokształcania pracowników

Pracodawca może dowolnie określić kryteria wysłania pracownika na dodatkowe szkolenia. W związku z tym, pracodawca może przy kierowaniu na studia i szkolenia sugerować się przydatnościa danych szkoleń, studiów, dla określonych pracowników. Dodatkowe szkolenie może być także formą nagrody za długi staż pracy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika