Zaskarżenie opisu i oszacowania nieruchomości

Pytanie:

"Czy można wnieść powództwo przeciwegzekucyjne do rażąco naszpikowanymi nieprawidłowościami '' Operatu Szacunkowego nieruchomości ''. Jeśli tak, to czy są narzucone terminy i warunki ? "

Odpowiedź prawnika: Zaskarżenie opisu i oszacowania nieruchomości

Powództwa przeciwegzekucyjne dotyczą albo pozbawienia tytułu wykonawczego wykonalności, albo jako składane przez osoby trzecie wyłączenia przedmiotów zajętych pod egzekucji spod tej egzekucji. Domyślamy się, iż w pytaniu chodzi o dokonane w postępowaniu egzekucyjnym opis i oszacowanie w egzekucji prowadzonej z nieruchomości. Chodzi więc o zaskarżenie opisu i oszacowania. Zgodnie z kodeksem postępowania cywilnego na czynność opisu i oszacowania nieruchomości przysługuje skarga do sądu w terminie 7 dni, który liczy się od dnia jego ukończenia. Wydane w wyniku skargi na czynności komornika postanowienie sądu podlega zaskarżeniu w drodze zażalenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika