Zawarcie umowy poza lokalem banku

Pytanie:

"Czy pracownik banku ma prawo podpisywania umowy ROR w domu klienta bez świadków?"

Odpowiedź prawnika: Zawarcie umowy poza lokalem banku

Ustawa prawo bankowe nie wskazuje miejsca, w jakim umowa rachunku bankowego ma być sporządzona, w związku z tym należy przyjąć, iż nie ma przyszkód, by pracownik banku umowę taką zawarł w domu klienta. Prawo bankowe stanowi jedynie, iż otwarcie rachunku bankowego następuje przez zawarcie z bankiem umowy na piśmie. Proszę nadto pamiętać, iż w takim wypadku będzie to umowa zawarta poza lokalem przedsiębiorstwa, a w takim wypadku obowiązuje zasada, zgodnie z którą klient może odstąpić od umowy w ciągu 10 dni.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika