Zawiadomienie pozwanego o powództwie

Pytanie:

"W jaki sposób mogę się dowiedzieć, czy został wniesiony przeciwko mnie pozew? Czy istnieje dostępny rejestr pozwów? Podobnie, czy istnieje analogiczny rejestr dotyczący działalności komorników?"

Odpowiedź prawnika: Zawiadomienie pozwanego o powództwie

Nie musi Pan się nigdzie dowiadywać, czy został przeciwko Panu wniesiony pozew. Jeżeli tak się stało, to dostanie Pan odpis pozwu z sądu. Proszę pamiętać, że sam fakt wniesienia pozwu nie gwarantuje stronie, że zostanie wszczęte postępowanie sądowe. Pozew może być przecież odrzucony. Dłużnik jest także zawiadamiany o wszczęciu postępowania egzekucyjnego.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika