Zbieg egzekucji komorniczej z wynagrodzenia

Pytanie:

Dłużnik pracuje na umowę zlecenie. Otrzymuje wynagrodzenie w wysokości najniższej krajowej (netto ok. 600zł). Jest zobowiązany płacić alimenty. Czy komornik może mu zająć cześć wynagrodzenia z tytułu egzekucji zadłużenia do byłego funduszu alimentacyjnego? Jeśli tak to do jakiej kwoty?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Egzekucja wynagrodzenia otrzymywanego z tytułu umowy zlecenia nie podlega takiej ochronie jak wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę. Nie jest zatem chronione wynagrodzenie w kwocie minimalnego wynagrodzenia. Jeśli dojdzie natomiast do zbiegu egzekucji, a to jednej z tytułu alimentów oraz drugiej - z tytułu zadłużenia na rzecz byłego funduszu alimentacyjnego, to pierwszeństwo w zaspokojeniu w razie niewystarczającej sumy mają alimenty.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

Anna Furgała

14.3.2011 13:18:53

Re: Zbieg egzekucji komorniczej z wynagrodzenia

Mam długi w spłacie kredytów . Mamjedno zajęcie komornicze . Pracuje na cały etat i mam potracane 50 procent wynagrodzenia. W dniu dzisiejszym otrzymałam do zakładu kolejne zajecie. jak to prawnie wyglada czy moga mi zabrac wszystkie pieniadze. Mam dwoje dzieci w wieku szkolnym. mieszkanie słuzbowe. Co w tym wypadku.


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: