Zbycie udziałów a sprzedaż majątku spółki

Pytanie:

"Czy zbycie 100% udziałów w spółce jest tożsame ze sprzedażą majątku spółki?"

Odpowiedź prawnika: Zbycie udziałów a sprzedaż majątku spółki

Zbycie 100% udziałów spółki z o.o. nie jest tożsame ze zbyciem majątku spółki. Na majątek spółki składają się bowiem rzeczy ruchome, nieruchomości a także prawa i obowiązki przysługujące spółce. Natomiast zbycie 100% udziałów wiąże się ze zbyciem praw udziałowca spółki z o.o., a więc prawa do podejmowania decyzji na zgromadzeniu wspólników, prawo do dywidendy itp. Właściciel 100% udziałów spółki z o.o. nie jest bowiem właścicielem majątku spółki - jest nim bowiem sama spółka, jako osoba prawna i odrębny od wspólników podmiot prawny.

 


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika