Zmiana przeznaczenia gruntu leśnego na cele rolne

Pytanie:

W jakich przypadkach dopuszczalna jest zmiana przeznaczenia lasu na użytek rolny?

Masz inne pytanie do prawnika?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Art. 13. 2. Zmiana lasu na użytek rolny jest dopuszczalna w przypadkach szczególnie uzasadnionych potrzeb właścicieli lasów.

3. W sprawach, o których mowa w ust. 2:

1) w stosunku do lasów stanowiących własność Skarbu Państwa decyzję wydaje dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych, na wniosek nadleśniczego;

2) w stosunku do lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa decyzję wydaje starosta na wniosek właściciela lasu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (1)

anna

3.8.2017 14:22:47

anna kolodziej

potrzebuję dobrego argumentu aby przeklasyfikować działkę leśną na rolną


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE:

  • 12.4.2012

    Jak wybudować dom na działce rolnej?

    Któż nie ma marzeń o własnym domu? Najlepiej położonym w malowniczej okolicy i niezbyt drogo. Problem zaczyna się już od momentu, kiedy chcesz kupić lub już kupiłeś działkę pod swój (...)

  • 29.7.2018

    Zmiana składu zespołu szacującego szkody łowieckie

    Obecna nowelizacja zmienia skład zespołu szacującego szkody łowieckie. W miejsce przedstawiciela jednostki samorządu terytorialnego wchodzić będzie przedstawiciel wojewódzkiego ośrodka doradztwa (...)

  • 15.7.2017

    Czym jest użytkowanie wieczyste?

    Użytkowanie wieczyste to prawo o charakterze dość mocno zbliżonym do prawa własności, jednak nie tożsame z nim. W pewien sposób przypomina także ograniczone prawa rzeczowe. Użytkowanie (...)

  • 20.1.2018

    Nowe sprawozdania dotyczące podatków lokalnych

    Wójtowie (burmistrzowie, prezydenci miast) będą corocznie składać sprawozdania podatkowe w zakresie podatku od nieruchomości, rolnego oraz leśnego. 

  • 20.3.2014

    Dzierżawa - Najważniejsze informacje na temat umowy dzierżawy.

    Przez umowę dzierżawy wydzierżawiający zobowiązuje się oddać rzecz do używania i pobierania pożytków (np. zboża, owoców) przez czas oznaczony lub nie oznaczony, a dzierżawca zobowiązuje (...)