Zwolnienie L4 a świadczenie pracy

Pytanie:

"Czy pracownik ma prawo ukrywać zwolnienie lekarskie przed pracodawcą, wysłać zwolnienie do ZUS i chodzić nadal do pracy, licząc na przykład, że uda mu się dostać zarówno pensję jak i zasiłek z ZUS?"

Odpowiedź prawnika: Zwolnienie L4 a świadczenie pracy

Takie postępowanie pracownika jest niezgodne z prawem. Okres choroby pracownika ma służyć jego powrotowi do zdrowia. Pracownikowi przysługuje tylko jedne ze świadczeń podczas okresu choroby. Nie może pobierać wynagrodzenia i i zasiłku chorobowego. Wtedy jedno ze świadczeń jest nienależne.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika