Zwolnienie od powołanie do wojska

Pytanie:

Czy to prawda, że tegoroczni absolwenci szkół wyższych są automatycznie przenoszeni do rezerwy jeżeli w terminie ukończą studia? Jak to wygląda dla rocznika 1978?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

Zgodnie z § 2 Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 października 2001r. w sprawie zwalniania żołnierzy z czynnej służby wojskowej i powoływania do odbycia tej służby w 2002 r. (Dz.U.2001.124.1356) Żołnierzy - absolwentów szkół wyższych, powoływanych do odbycia długotrwałego przeszkolenia wojskowego:

  1. w dniu 3 stycznia 2002 r. - zwalnia się z tego przeszkolenia i przenosi do rezerwy w dniu 28 czerwca 2002 r.,
  2. w dniu 4 kwietnia 2002 r. - zwalnia się z tego przeszkolenia i przenosi do rezerwy w dniu 27 września 2002 r.,
  3. w dniu 2 lipca 2002 r. - zwalnia się z tego przeszkolenia i przenosi do rezerwy w dniu 20 grudnia 2002

Jeżeli zatem absolwent otrzyma powołanie w określonym wyżej terminie, to jest zwolniony z tego przeszkolenia i przeniesiony do rezerwy z datą określoną w tym rozporządzeniu.

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: