Zwolnienie od powołanie do wojska

Pytanie:

"Czy to prawda, że tegoroczni absolwenci szkół wyższych są automatycznie przenoszeni do rezerwy jeżeli w terminie ukończą studia? Jak to wygląda dla rocznika 1978?"

Odpowiedź prawnika: Zwolnienie od powołanie do wojska

Zgodnie z § 2 Rozporządzeniem Ministra Obrony Narodowej z dnia 11 października 2001r. w sprawie zwalniania żołnierzy z czynnej służby wojskowej i powoływania do odbycia tej służby w 2002 r. (Dz.U.2001.124.1356) Żołnierzy - absolwentów szkół wyższych, powoływanych do odbycia długotrwałego przeszkolenia wojskowego:

  1. w dniu 3 stycznia 2002 r. - zwalnia się z tego przeszkolenia i przenosi do rezerwy w dniu 28 czerwca 2002 r.,
  2. w dniu 4 kwietnia 2002 r. - zwalnia się z tego przeszkolenia i przenosi do rezerwy w dniu 27 września 2002 r.,
  3. w dniu 2 lipca 2002 r. - zwalnia się z tego przeszkolenia i przenosi do rezerwy w dniu 20 grudnia 2002

Jeżeli zatem absolwent otrzyma powołanie w określonym wyżej terminie, to jest zwolniony z tego przeszkolenia i przeniesiony do rezerwy z datą określoną w tym rozporządzeniu.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika