Zwrot kosztów od strony przegrywającej

Pytanie:

Czy można żądać zwrotu kosztów procesowych od strony przegranej?

ODPOWIEDŹ PRAWNIKA

W kwestii zwrotu kosztów postępowania zasadą jest, że przegrywający jest zobowiązany do zapłaty kosztów. Zgodnie z art. 98 k.p.c. strona przegrywająca sprawę obowiązana jest zwrócić przeciwnikowi na jego żądanie koszty niezbędne do celowego dochodzenia praw i celowej obrony (koszty procesu).

Potrzebujesz porady prawnej?

KOMENTARZE (0)

Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!


Dodaj komentarz

DODAJ KOMENTARZ

ZOBACZ TAKŻE: