Zwrot kosztów pogrzebu z rachunku bankowego

Pytanie:

"Czy obok zasiłku pogrzebowego z ZUS/KRUS mogę żądać od banku zwrotu kosztów pogrzebu z rachunku zmarłego?"

Odpowiedź prawnika: Zwrot kosztów pogrzebu z rachunku bankowego

Tak. Do banku należy zwrócić się w pierwszej kolejności z odpowiednimi dokumentami, czyli aktem zgonu oraz rachunkami z tytułu pogrzebu (z zaznaczeniem, iż zapłata nastąpiła gotówką). Bank wypłaci środki odpowiadające poniesionym wydatkom. Nie stoi to na przeszkodzie, aby następnie pobrać zasiłek pogrzebowy.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • anna 2018-01-28 12:17:41

    to samo Bank Zachodni, panienka nawet nie przyjęła wniosku dlatego wysyłam go pocztą :) również do wiadomości Centrali, żeby wiedzieli jak niedouczonych ludzi zatrudniają koszt pogrzebu przekroczył wysokość zasiłku pogrzebowego więc co ma piernik do wiatraka?

  • pkl 2016-11-18 20:02:59

    chyba błędna porada :)

  • dr 2014-12-01 10:30:17

    W banku PKO BP uważają debile inaczej. Nie mając żadnych podstaw prawnych głupie baby twierdzą, że jak z banku to nie z ZUS. Nie rozuieja, że bank płaci z osczędności zmarłego a nie ze swoich i bank nie ma nic do ZUS. PIEPRZONE POLSKIE BARANY z PKO BP tylko utrudniają to co należy się z mocy prawa. Właśnie mam taki spór z paniusiami z PKO BP. CHory kraj przygłupów


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika