Dofinansowanie studiów pracowników

Pytanie:

Otrzymałem dofinansowanie unijne poprzez firmę na studia podyplomowe w wysokości 80 % za pracownika. Czy dofinansowanie powinno być wliczone w przychód firmy?

Masz inne pytanie do prawnika?

6.11.2006

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Dofinansowanie studiów pracowników

Zgodnie z art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przychodem z działalności gospodarczej są również dotacje, subwencje, dopłaty i inne nieodpłatne świadczenia otrzymane na pokrycie kosztów albo jako zwrot wydatków. Zatem ponieważ dofinansowanie otrzymane przez firmę na studia podyplomowe pracowników jest dla firmy pokryciem kosztów/zwrotem wydatków, takie dofinansowanie będzie przychodem firmy. Jednocześnie dofinanansowanie unijne dla firmy na studia podyplomowe pracowników trudno jest zakwalifikować do zwolnień przedmiotowych przewidzianych w art. 21 ustawy.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda