Kopia faktury VAT jako dokument zgłaszający wierzytelność

Pytanie:

Czy kopia faktury VAT może być dokumentu zgłaszającym wierzytelność?

Masz inne pytanie do prawnika?

8.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Kopia faktury VAT jako dokument zgłaszający wierzytelność

Kopia faktury VAT nie jest oryginałem dokumentu zgłaszającego wierzytelność w rozumieniu art. 239 Prawa upadłościowego i naprawczego. Jednakże, jeżeli oryginał takiej faktury znajduje się u upadłego czyli w większości przypadków w rękach syndyka, to nie ma nawet "fizycznej " możliwości uzyskania przez wierzyciela takiego dokumentu. W takiej sytuacji wydaje się, że wystarczy przesłanie kopii faktury, potwierdzającej
wierzytelność z zaznaczeniem, że oryginał znajduje się u upadłego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: