Nabyłem spadek po ojcu, który posiadał spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, czy stałem się jego posiadaczem?

Pytanie:

Nabyłem spadek po ojcu, który posiadał spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, czy stałem się jego posiadaczem?

Masz inne pytanie do prawnika?

12.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Nabyłem spadek po ojcu, który posiadał spółdzielcze lokatorskie prawo do lokalu, czy stałem się jego posiadaczem?

Samo nabycie spadku po ojcu w ½ nie oznacza, że uzyskał Pan prawo do ½ własnościowego lokatorskiego prawa do lokalu. Prawo do lokalu bowiem wygasa z chwilą ustania członkostwa w spółdzielni osoby, której przysługuje, co następuje z chwilą śmierci takiej osoby. Nie podlega ono dziedziczeniu. Dziedziczeniu natomiast podlega zwracany na podstawie art. 11 ustawy o spółdz. mieszk. wkład mieszkaniowy, który wchodzi do majątku spadkowego.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Remont dachu i zalane mieszkanie

8.8.2021 przez: hjuston

Gra na gitarze i sąsiedzi

17.12.2019 przez: sylwucha010

Zadłużenie czynszowe

13.7.2019 przez: rootek27

Instalacja klimatyzacji na parapecie

26.7.2018 przez: zinek14