Opłata za zgłoszenie wierzytelności

Pytanie:

Czy zgłoszenie wierzytelności podczas postępowania upadłościowego podlega opłacie?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Opłata za zgłoszenie wierzytelności

Zgłoszenie wierzytelności nie podlega opłacie. Od zażalenia na zarządzenie sędziego - komisarza o zwrocie zgłoszenia wierzytelności pobiera się opłatę podstawową (uchwała Sądu Najwyższego z dnia 16 października 2008 r., sygn. III CZP 88/2008). Wysokość tej opłaty w myśl art. 14 ust. 3 ustawy o kosztach sądowych wynosi 30 zł.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO: