Przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny

Pytanie:

Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony otrzymał wypowiedzenie na podstawie art. 20 ustawy Karta Nauczyciela. Nauczyciel złożył wniosek o przeniesienie go w stan nieczynny, ale otrzymał odpowiedź, że prawo przejścia w stan nieczynny przysługuje wyłącznie nauczycielom mianowanym. Czy tak jest rzeczywiście?

Masz inne pytanie do prawnika?

11.4.2007

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny

Przeniesienie nauczyciela w stan nieczynny regulują przepisy art. 20 ustawy Karta Nauczyciela (Dz.U. z 2003. nr 118, poz. 1112 ze zm.). Przepisy te nie rozróżniają statusu nauczyciela mianowanego i zatrudnionego na czas nieokreślony, lecz mówią ogólnie o nauczycielu. Oznacza to, że odnoszą się zarówno do nauczycieli, których stosunek pracy wynika z aktu mianowania, jak i tych, którzy są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Zatem także ci drudzy mogą zostać - na ich wniosek - przeniesieni w stan nieczynny.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Wypadek w pracy, L4 i odszkodowanie

19.9.2018 przez: kaminskimarcin

Zwolnienie lekarskie po stażu czy należy sie?

24.7.2018 przez: jola375@vp.pl

skarga na urząd pracy

15.5.2018 przez: atiiia86