Rubryka L deklaracji PIT-28

Pytanie:

Uzyskuję w ciągu roku podatkowego zarówno przychody z działalności gospodarczej opodatkowanej w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych jak i z prywatnego (nie jako firma) najmu i podnajmu nieruchomości, z którego również rozliczam się w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Podatek zarówno od jednych jak i drugich przychodów płacę na podstawie złożonej jednej wspólnej deklaracji PIT-28.Czy w rubryce L deklaracji PIT-28 powinienem wpisać kwoty ryczałtu za poszczególne miesiące tylko z przychodów z działalności gospodarczej (wszak mowa jest tam o kwotach wykazanych w ewidencji przychodów a przecież jak mniemam przychodów z najmu nie ma obowiązku wpisywać w takiej ewidencji a jedynie przychody z działalności) czy też łącznie z przychodów z działalności i z najmu?

Masz inne pytanie do prawnika?

16.2.2010

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Rubryka L deklaracji PIT-28

W części L formularza PIT-28 wykazuje się kwoty ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, obliczone i wykazane przez podatnika w ewidencji przychodów w poszczególnych miesiącach (kwartałach), a także obliczone przez podatnika, o którym mowa w art. 15 ust. 3 ustawy (po dokonanych odliczeniach).

Zatem podatnik wykazuje w tej części jedynie te przychody, które wynikają z jego ewidencji przychodów. Samo obliczenie ryczałtu (w tym w zakresie najmu) następuje już we wcześniejszych częściach zeznania PIT-28.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda