Ryczałt - handel motocyklami i skuterami

Pytanie:

Jaka stawka ryczałtu obowiązuje działalność gospodarczą polegającą na sprowadzaniu z Niemiec motocykli i skuterów od osób fizycznych i firm w celu sprzedaży w Polsce. Od jakiej kwoty oblicza się taki dochód?

Masz inne pytanie do prawnika?

9.2.2010

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Ryczałt - handel motocyklami i skuterami

Zgodnie z art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne działalność usługowa w zakresie handlu oznacza sprzedaż, w stanie nieprzetworzonym, nabytych uprzednio produktów (wyrobów) i towarów.

Zatem sprzedaż w Polsce motocykli i samochodów nabytych za granicą powinno być traktowane jako działalność usługowa w zakresie handlu.

Z mocy art. 12 ust. 1 pkt 5 lit. b) wskazanej wyżej ustawy ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności usługowej w zakresie handlu wynosi 3,0% przychodów.

Podatek powyższy naliczany jest od przychodu, a zatem nie pomniejsza się go o koszty uzyskania przychodów (np. zapłaconą enę nabycia motocykli czy samochodów).

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

9.1.2019 przez: bartekkuliga

Allegro sprzedaż wirtualnych przedmiotów

25.5.2018 przez: bartekkuliga

Podatek od sprzedaży nieruchomości

27.3.2018 przez: 3Magda