Stawka VAT na usługi dla parafii

Pytanie:

Firma zajmująca się usługami pomocniczymi przygotowania druku chce wystawić fakturę VAT za swoje usługi. Z jaką stawką VAT należy wystawić fakturę na usługi przygotowania do druku plakatów dla parafii i fundacji kościelnej? Usługa obejmuje projekt graficzny i koszty refakturowane samego druku zlecone innemu podwykonawcy.

Masz inne pytanie do prawnika?

5.5.2009

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Stawka VAT na usługi dla parafii

Przepisy ustawy o podatku od towarów i usług (VAT), jak i przepisów wykonawczych do niej nie przewidują objęcia usług przygotowania do druku plakatów dla parafii i fundacji kościelnej obniżonymi stawkami VAT ani zwolnienia ich z podatku, zatem usługi te będą opodatkowane stawką podstawową VAT - 22%, zgodnie z treścią art. 41 ust. 1 ustawy o VAT.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne