Umowa zlecenie ze stowarzyszeniem

Pytanie:

"Czy istnieje, a jeśli tak, to na jakich warunkach umowa zlecenie na zarządzanie stowarzyszeniem?"

Odpowiedź prawnika: Umowa zlecenie ze stowarzyszeniem

Umowa zlecenia określona w kodeksie cywilnym nie ma ustawowych odmian uzależnionych od jej przedmiotu. Treścią umowy zlecenia jest dokonanie określonej czynności prawnej dla dającego zlecenie. Członkowie zarządu stowarzyszenie pełnią swe funkcje na podstawie powołania. Jest natomiast możliwe, by zawarli oni ze stowarzyszeniem umowę zlecenia. Pozostaje to w gestii stron. Prawo nie określa żadnych specjalnych rodzajów umów zlecenia.


Michał Włodarczyk

Radca prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • andrzej 2011-12-29 19:54:10

    Zaproponowano mi umowę zlecenia na pracę ze stowarzyszeniem Praca ma polegać na wygłoszeniu prelekcji z zakresu wyrównywania szans edukacyjnych na obszarach wuejskich. Jaki ma być procent podatku od wynagrodzenia. Słyszałem o 9%, natomiast stowarzyszenie twierdzi, że będzie to "ubruttowienie ubruttowienia" ( co to znaczy?) W umowie zlecenia znajdują się też informacje, czy jestem zatrudniony i gdzie i czy zarabiam powyżej 1276 zł brutto, czy też mniej. Czy to są informacje potrzebne dla urzędu skarbowego w umowie zlecenia ze stowarzyszeniem. Pozdrawiam


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika