Wypadek w drodze do klienta, a wypadek przy pracy

Pytanie:

Jestem zatrudniony na umowę zlecenie. W drodze do klienta uległem wypadkowi. Czy można zaliczyć to jako wypadek przy pracy?

Masz inne pytanie do prawnika?

10.12.2011

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wypadek w drodze do klienta, a wypadek przy pracy

Za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w okresie ubezpieczenia wypadkowego z danego tytułu podczas m.in. wykonywania pracy na podstawie umowy agencyjnej, umowy zlecenia lub umowy o świadczenie usług, do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia (art. 3 ust. 3 pkt 6 ustawy wypadkowej tj. Ustawy z dnia 30 października 2002 roku o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych). W tej sytuacji mamy do czynienia z dodatkową przesłanką, która nakazuje aby wypadek miał miejsce w okresie objętym ubezpieczeniem wypadkowym.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne