Wyznaczony sposób kontaktu z dzieckiem

Pytanie:

Ojciec dziecka nie przestrzega wyznaczonego mu przez sąd kontaktowania się z dzieckiem, notorycznie spóźnia się, nie informuje o tym, że nie przyjedzie, oddaje dziecko z godzinnym dwugodzinnym opóźnieniem, wyjeżdża z dzieckiem poza miejsce które wyznaczył sąd i nie informuje o tym matki, co matka może zrobić, aby ojciec przestrzegał wyroku?

Masz inne pytanie do prawnika?

15.4.2002

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Wyznaczony sposób kontaktu z dzieckiem

Zgodnie z Art. 579 Kodeksu postępowania cywilnego postanowienia w sprawach o przyznanie, powierzenie wykonywania, ograniczenie, zawieszenie, pozbawienie i przywrócenie władzy rodzicielskiej, zakazanie osobistej styczności z dzieckiem mogą być wydane tylko po przeprowadzeniu rozprawy. Dotyczy to także zmiany rozstrzygnięć w tym przedmiocie, zawartych w wyroku orzekającym rozwód lub unieważnienie małżeństwa. Postanowienia takie stają się skuteczne i wykonalne po uprawomocnieniu się. W związku z powyższym należy stwierdzić, że dana osoba może w każdej chwili zwrócić się do sądu o zmianę warunków widzenia się rodzica z dzieckiem. Należałoby zatem w tej sytuacji zwrócić się do właściwego sądu i zażądać np. zakazania styczności z dzieckiem.

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


FORUM POMOCY PRAWNEJ

skuteczny adwokat prawo rodzinne ŁÓDŹ!!

15.8.2021 przez: arturro75

Dobry adwokat KRAKÓW

20.2.2020 przez: izabela_w

Partnerka krzyczy i zaczyna bic dziecko

23.7.2019 przez: mati13524