Zwrot wkładu niepieniężnego

Pytanie:

Wspólnik wniósł wkład niepieniężny do spółki cywilnej w postaci znajomości technologii wyceniony przez spółkę na kwotę 20 tys. zł. Czy ta kwota podlega zwrotowi w przypadku likwidacji spółki lub w przypadku wystąpienia wspólnika ze spółki? Proszę o podanie podstawy prawnej.

Masz inne pytanie do prawnika?

23.12.2003

Zespółe-prawnik.pl

Zespół
e-prawnik.pl

Odpowiedź prawnika: Zwrot wkładu niepieniężnego

Jeżeli wkład został wniesiony do spółki na własność wspólników, wartośc tego wkładu wypłaca się w pieniądzu zgodnie z wartością wkłądu określoną w umowie spółki wspólnikowi w razie jego wystąpienia ze spółki oraz likwidacji spółki. Podstawą prawną tych działan jest kodeks cywilny (art. 871 par. 1 oraz 875 par. 2).

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne