Samorządy adwokatów i radców prawnych coraz chętniej wprowadzają diety dla działaczy. Mają rekompensować utratę dochodów z praktyki spowodowaną pełnieniem funkcji społecznej. Naczelna Rada Adwokacka zachęca rady okręgowe do wprowadzenia takich diet. Już ubiegłoroczny zjazd adwokatury w uchwale programowej zobowiązał prezesa NRA do takiego zmniejszenia aktywności zawodowej, aby mógł pełnić funkcję z koniecznym zaangażowaniem. Uznano, że prezesura powinna być wynagradzana i upoważniono Naczelną Radę do uchwalenia kwoty odpowiedniej do zadań.
Adwokaci będą mieli diety
Powiązane artykuły
Diety krajowe 2025 - przewodnik po delegacjach służbowych
Wszystko o dietach krajowych 2025: aktualne stawki 45 zł za dobę, zasady rozliczania, ryczałty za nocleg i dojazdy. Praktyczne porady i przykłady obliczania diet.
Diety zagraniczne - jak rozliczyć delegacje zagraniczne?
Dieta w czasie podróży zagranicznej jest przeznaczona na pokrycie kosztów wyżywienia i inne drobne wydatki. Przysługuje ona w wysokości obowiązującej dla docelowego państwa podróży (...)
Przedsiębiorca w podróży służbowej
Przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów wszelkie faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane wydatki związane z podróżą służbową, o ile wykaże, (...)
Delagacja - Czym są podróże służbowe i jazdy lokalne?
W niniejszym artykule skupimy się na wyjaśnieniu pewnych podstawowych pojęć dotyczących wykorzystywania samochodów na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej. Chodzi tu o \"podróże (...)
Mobbing w pracy - jak się bronić
Kompleksowy poradnik o mobbingu w pracy w 2025 roku. Nowa definicja, prawa pracownika, odszkodowania do 6 miesięcy wynagrodzenia, sposoby obrony i procedury. Dowiedz się jak skutecznie walczyć z mobbingiem.
Jak to jest z odszkodowaniem, czyli kto co musi udowodnić przed sądem?
W postępowaniu o naprawienie szkody z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy będziemy mieli do czynienia z powodem-wierzycielem oraz pozwanym-dłużnikiem i każdy z nich musi udowodnić (...)
Przesunięcia majątkowe we wspólności majątkowej małżeńskiej
Gdy między małżonkami istnieje wspólność majątkowa, mamy do czynienia z trzema majątkami: majątkiem wspólnym oraz dwoma majątkami osobistymi każdego z małżonków. Oczywiście w wielu przypadkach (...)
Prawo do przenoszalności danych według RODO
W określonych sytuacjach będziemy mieli możliwość otrzymywania od administratora dotyczących nas danych, które sami mu dostarczyliśmy, a także możliwość przesyłania tych danych (...)
Do którego sądu złożyć pozew o zapłatę?
Dochodząc swojej należności, musimy oprócz zebrania odpowiednich dowodów, sformułować odpowiednie zapisy w pozwie. Jednym z najistotniejszych jego elementów, jest wskazanie Sądu (...)
Środki otrzymane w ramach programu „Mobilność Plus” a PIT i ZUS
Do otrzymywanych w ramach programu „Mobilność Plus” środków w kwestii zwolnienia zastosowanie znajduje art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)