Zgodnie z decyzją Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów to bank decyduje o oprocentowaniu kredytu - informuje Rzeczpospolita. Wyrok wydano w sprawie zasad zmiany stopy procentowej kredytu hipotecznego dla posiadaczy Multikonta w BRE Banku. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - który pozwał bank - twierdził, że bank nie ma prawa zmiany oprocentowania pod wpływem wielu różnych czynników. Innego zdania był sąd, który uznał prawo BRE Banku do zmiany oprocentowania kredytów hipotecznych, gdy rosną bądź spadają takie wskaźniki jak: stawki WIBID/WIBOR, wskaźniki rentowności bonów skarbowych lub obligacji Skarbu Państwa czy stopy procentowe NBP - czytamy na łamach Rzeczpospolitej.
Decyzja o oprocentowaniu w gestii banku
Powiązane artykuły
Odwołanie od decyzji administracyjnej 2025 - Jak napisać i w jakim terminie?
Kompletny przewodnik: jak napisać odwołanie od decyzji administracyjnej, terminy, procedura krok po kroku. Wzory i praktyczne porady na 2025 rok
Kupujemy mieszkanie - u notariusza | Kompletny poradnik
Wszystko co musisz wiedzieć o wizycie u notariusza przy zakupie mieszkania w 2025 roku. Dokumenty, koszty, obowiązki notariusza i najważniejsze zmiany prawne.
Hipoteka w Polsce - Wszystko o zabezpieczeniu kredytu
Kompletny przewodnik po hipotece w Polsce w 2025 roku. Dowiedz się jak ustanowić hipotekę, jakie są jej rodzaje, koszty i procedury. Praktyczne porady prawne.
Jak zarejestrować firmę przez bank?
Już ponad tysiąc przedsiębiorców skorzystało z możliwości rejestracji firmy za pomocą bankowości elektronicznej. Korzystasz z bankowości elektronicznej i myślisz o założeniu własnej (...)
Co zrobić, jeśli masz obligacje GetBack?
UOKiK sprawdza jak banki, domy maklerskie i sama spółka oferowały obligacje Get Back. W toku są 3 postępowania wyjaśniające. Pobierz formularz ze stronywww.finanse.uokik.gov.pl i (...)
Wydziedziczenie 2025 - Przewodnik krok po kroku. Kiedy i jak wydziedziczyć spadkobiercę?
Kompletny przewodnik po wydziedziczeniu w 2025 roku. Poznaj 3 przyczyny wydziedziczenia, procedurę, skutki prawne i najnowsze orzecznictwo. Sprawdź jak skutecznie sporządzić testament.
Czeki - kiedy bank może odmówić realizacji czeku?
Czek jest przede wszystkim środkiem szeroko rozumianej zapłaty i stanowi jedną z powszechnie wykorzystywanych w praktyce gospodarczej form rozliczeń pieniężnych. W Polsce nadal wiele osób korzysta (...)
Kiedy można żądać wznowienia postępowania administracyjnego?
Wznowienie postepowania nalezy do szczególnych środków uchylenia ostatecznej decyzji administracyjnej. Żądanie wznowienia może być uzasadnione ściśle okreslonymi w przepisach okolicznościami. (...)
Pełnomocnictwo. Kiedy możemy ustanowić i działać przez pełnomocnika?
Pełnomocnictwo to jednostronne oświadczenie osoby, na mocy którego inna osoba staje się upoważniona do działania w imieniu mocodawcy. Innymi słowy, każda czynność wykonana przez pełnomocnika (...)
Odstępstwo od warunków technicznych pojazdów
Minister właściwy do spraw transportu może w indywidualnych, uzasadnionych przypadkach zezwolić na odstępstwo od warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać pojazdy, biorąc pod uwagę (...)