Dlaczego zabraniają kopiowania aktów prawnych?
Niektóre z dokumentów publikowanych w sejmowym "Internetowym Systemie Aktów Prawnych" zostały zabezpieczone w sposób uniemożliwiający kopiowanie ich treści.
Posłowie PSL skierowała pismo do szefa Kancelarii Sejmu z pytaniem, dlaczego tak się stało – donosi Gazeta Prawna.
Rzecznik partii podkreślał na konferencji prasowej, że Kancelaria Sejmu nie jest właścicielem aktów prawnych, lecz są one dobrem publicznym, którego nie obejmuje prawo autorskie.
- Kancelaria Sejmu utworzyła bardzo pożyteczną i funkcjonalną bazę Internetowy System Aktów Prawnych, która udostępnia opisy bibliograficzne i teksty aktów prawnych opublikowanych w Dzienniku Ustaw i Monitorze Polskim. Problem w tym, że pomimo faktu, iż Kancelaria Sejmu udostępnia pliki z tekstami prawnymi, to jednak ich treść jest chroniona przed kopiowaniem – cytuje Krzysztofa Kosińskiego dzisiejsza Gazeta Prawna.
Urzędnicy z Kancelarii Sejmu tłumaczyli nieoficjalnie Polskiej Agencji Prasowej, że akty prawne, które są zamieszczane w ISAP, np. te podpisane przez premiera, są ze względów bezpieczeństwa zabezpieczone już w wersji pierwotnej, tak by nikt nie mógł ich podrobić.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?