„Estoński CIT” w prekonsultacjach

3.8.2020

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

W artykule znajdziesz:

Nowy system opodatkowania

Nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw trafiła do prekonsultacji. Przepisy o estońskim CIT mają wejść w życie na początku 2021 r.

Porady prawne

Na styczeń 2021 r. planowane jest wejście w życie nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, którą włącza do polskiego systemu podatkowego nowy, proinwestycyjny system opodatkowania, zwany estońskim CIT. Biorąc pod uwagę konieczność przygotowania się przedsiębiorców do nadchodzących zmian w prawie, już teraz resort finansów chce im dać możliwość zapoznania się ze wstępną propozycją przepisów wraz z komentarzami wprowadzającymi.

Co dalej?

Propozycje zmian ustawowych mają charakter konsultacyjny i mogą ulec zmianie w toku prac rządowych i parlamentarnych. MF zachęca również do bieżącego śledzenia postępów prac nad ww. projektem na „ścieżce oficjalnej”. Projekt ustawy oczekuje na wpis do Wykazu Prac Legislacyjnych Rady Ministrów.

Już teraz MF zaprasza również do udziału w warsztatach konsultacyjnych dot. estońskiego CIT, które odbędą się na przełomie sierpnia i września w formie wideokonferencji.

Więcej szczegółów już wkrótce.

Materiały: Prekonsultacje. Ryczałt od dochodów spółek kapitałowych [Estoński CIT] - propozycje zmian legislacyjnych – materiały robocze

 

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne