e-prawnik.pl Porady prawne

Podatek dochodowy od osób prawnych

136 Artykułów


84 Informacji


569 Pytań i odpowiedzi


16 Tematów na forum pomocy prawnej


ARTYKUŁY I PORADY

PYTANIA I ODPOWIEDZI PRAWNIKÓW

 • Stwierdzenie nadpłaty podatku.

  "Kto może wystąpić z wnioskiem stwierdzenie nadpłaty podatku?"

  Stwierdzenie nadpłaty podatku.
 • Wynajem mieszkania dla kontrahentów.

  "Spółka z o.o. ma siedzibę w Warszawie. Kontrahenci Spółki spoza Warszawy często przyjeżdżają do siedziby Spółki na rozmowy, dotyczące kontraktów i projektów, na realizację prac w ramach projektów, na szkolenia. Spółka wynajęła od osoby (...)"

  Wynajem mieszkania dla kontrahentów.
 • Przejęcie majątku likwidowanej sp.z o.o.

  "Obecnie likwiduję sp.z o.o. \"X\" w której jedynym udziałowcem jest moja sp.z o.o.\"Y\" Minęło już 6 miesięcy od daty ogłoszenia likwidacji - i moja inna spółka \"Y\" chce przejąć majątek po zlikwidowanej spółce \"X\". Środki trwałe są (...)"

  Przejęcie majątku likwidowanej sp.z o.o.
 • Przekazanie leasingu

  "Czy można przekazać leasing, tzn. czy w którymś momencie np. w połowie leasingu pojazdu leasing dalszy przenieść na inną firmę lub osobę fizyczną? Czy jest to w jakimś stopniu obciążone podatkiem dochodowym?"

  Przekazanie leasingu
 • Najem mieszkania przez spółkę z o.o.

  "Spółka z o.o. chce wynająć od osoby prywatnej mieszkanie, które będzie do dyspozycji gości/kontrahentów spółki. Jak w powyższej sytuacji będą wyglądać rozliczenia z Urzędem Skarbowym?"

  Najem mieszkania przez spółkę z o.o.
 • Kosmetyki otrzymane nieodpłatnie

  "Prowadzimy aptekę (księgi rachunkowe + VAT). Ostatnio skontaktował się z nami pewien producent kosmetyków. Zgodnie z jego promocyjnymi warunkami - jeśli nasze zamówienie przekroczy odpowiednią kwotę, to otrzymamy gratis w postaci kosmetyków (...)"

  Kosmetyki otrzymane nieodpłatnie