Każdy podatnik może zapytać Urząd Skarbowy o wyjaśnienie przepisów. Odpowiedź Fiskusa zabezpieczy też przed negatywnymi skutkami kontroli - donosi Rzeczpospolita. Wszelkie wątpliwości należy zgłosić za pomocą urzędowego formularza, którego wzór zamieszczono na internetowym serwisie Ministerstwa Finansów. Odpowiedź nie jest jednak darmowa, zapłacimy za nią 40 złotych. Jeżeli nie wpłacimy sumy w ciągu siedmiu dni od złożenia wniosku, to nie zostanie on rozpatrzony. Odpowiedź urzędu do niczego nas nie zobowiązuje i - jeżeli jest dla nas niekorzystna - nie musimy się do niej stosować.
Fiskus rozwieje wątpliwości
Powiązane artykuły
Zasada rozstrzygania wątpliwości faktycznych na korzyść przedsiębiorcy
Zgodnie z nią, jeżeli przedmiotem postępowania przed organem jest nałożenie na przedsiębiorcę obowiązku bądź ograniczenie lub odebranie uprawnienia, a w tym zakresie pozostają niedające się (...)
Zaliczka czy zadatek? Jaką funkcję spełnia zaliczka
Zaliczka a zadatek - poznaj kluczowe różnice prawne w 2025. Kiedy stosować zadatek, a kiedy zaliczkę? Praktyczne przykłady i aktualne przepisy Kodeksu cywilnego.
Przedłużenie umowy najmu w sposób dorozumiały
Umowę najmu możemy ? w zależności od potrzeb - zawrzeć zarówno na jakiś określony przedział czasu tj. na czas oznaczony, jak również bezterminowo ? tj. na czas nieoznaczony. Określenie okresu (...)
Sądowe stwierdzenie nabycia spadku - kompletny poradnik
Dowiedz się wszystkiego o sądowym stwierdzeniu nabycia spadku w 2025 roku: procedura, koszty, wymagane dokumenty, terminy. Praktyczny przewodnik krok po kroku.
Co w razie błędu we wniosku o wsparcie z ZUS w ramach „tarczy antykryzysowej”?
Aby wniosek mógł być pozytywnie rozpatrzony, musi być poprawnie wypełniony. Jeśli ZUS będzie miał wątpliwości dotyczące wniosku, jego pracownik skontaktuje się w tej sprawie e-mailem (...)
Pełnomocnictwo. Kiedy możemy ustanowić i działać przez pełnomocnika?
Pełnomocnictwo to jednostronne oświadczenie osoby, na mocy którego inna osoba staje się upoważniona do działania w imieniu mocodawcy. Innymi słowy, każda czynność wykonana przez pełnomocnika (...)
Zawieszenie władzy rodzicielskiej 2025 - przesłanki, procedura, skutki
Kompletny przewodnik po zawieszeniu władzy rodzicielskiej: przesłanki, procedura sądowa, skutki prawne i przywrócenie władzy. Aktualne przepisy 2025.
Jak żyć z HIV i AIDS w Polsce?
Zakażeniu HIV można zapobiec. Ponadto, w czasach, gdy istnieje skuteczna terapia antyretrowirusowa, wiedza o drogach zakażenia HIV ratuje życie!
Zażalenie w postępowaniu cywilnym - Kiedy przysługuje? Jak sporządzić? Terminy i procedura 2025
Kompletny przewodnik po zażaleniu w postępowaniu cywilnym. Dowiedz się kiedy przysługuje zażalenie, jak je sporządzić, jakie są terminy i procedura. Aktualne przepisy 2025.
Czy wizerunek stanowi dobro osobiste osoby prawnej i w ten sposób podlega ochronie prawnej?
Dobro osobiste, jakim jest wizerunek podlega ochronie prawnej na podstawie art. 23 kodeksu cywilnego (dalej: k.c.). Nie budzi zatem wątpliwości, że osoby fizyczne mogą skutecznie bronić się przed (...)