Siedem mediów katolickich postanowiło połączyć siły w walce z metodą zapłodnienia in vitro - informuje Gazeta Wyborcza. "Tygodnik Powszechny", "Gość Niedzielny", "Niedziela", KAI, "Przewodnik Katolicki", "Idziemy" i "Źródło" chcą, aby Sejm uchwalił w tej sprawie prawo zgodne z nauką Kościoła katolickiego. Zrzeszone media przygotowały broszurę "Bioetyka katolicka", która będzie dołączona do wydań wspomnianych gazet i rozpowszechniona wśród parlamentarzystów. Książeczka ocenia projekty ustaw o in vitro pod kątem zgodności z nauką Kościoła. - Chcielibyśmy wpłynąć na parlamentarzystów i przekonać ich do nauki Kościoła - mówi dla gazety redaktor naczelny "Przewodnika Katolickiego". Czy wspólne wystąpienie mediów katolickich ma szansę na powodzenie? - Kościół ma prawo przedstawiać swoje stanowisko. Jeśli jednak decyduje się mówić nie tylko o sprawach moralności, ale też medycznych, to powinien przedstawiać je zgodnie ze stanem wiedzy naukowej - mówi dla Gazety Wyborczej Małgorzata Kidawa-Błońska z PO.
Katolickie media łączą siły w walce z in vitro
Powiązane artykuły
Czym jest siła wyższa? Czy siła wyższa zawsze wyłącza odpowiedzialność?
Np. śnieżna i mroźna zima może się dać we znaki wszystkim. Wiele gospodarstw domowych przez kilka lub kilkanaście dni może zostać pozbawionych dostępu do prądu. Stan ten może powodować różne (...)
Odwołanie od decyzji administracyjnej 2025 - Jak napisać i w jakim terminie?
Kompletny przewodnik: jak napisać odwołanie od decyzji administracyjnej, terminy, procedura krok po kroku. Wzory i praktyczne porady na 2025 rok
Urlop okolicznościowy 2025 - kiedy i ile dni przysługuje?
Kompletny przewodnik po urlopie okolicznościowym w 2025 roku. Sprawdź, ile dni przysługuje na ślub, urodzenie dziecka, zgon bliskich, jak złożyć wniosek i jakie są zasady wynagrodzenia.
Wynagrodzenie do rąk drugiego małżonka
Zgodnie z art. 28 ustawy z dnia 25 lutego 1964 r. Kodeks rodzinny i opiekuńczy, jeżeli jeden z małżonków pozostający we wspólnym pożyciu nie spełnia ciążącego na nim obowiązku przyczyniania (...)
Uporczywe nękanie - stalking: co grozi stalkerowi w 2025 roku?
Kompletny przewodnik po przepisach dotyczących stalkingu w Polsce. Dowiedz się, co grozi za uporczywe nękanie według art. 190a Kodeksu karnego, jak się bronić przed stalkerem i jakie są aktualne (...)
Umowa dożywocia 2025 - na czym polega i jak zawrzeć?
Wszystko o umowie dożywocia w 2025 roku. Dowiedz się na czym polega, jak zawrzeć, jakie ma zalety i wady. Praktyczny przewodnik z przykładami i aktualnym stanem prawnym.
Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?
Sprawdź jak założyć spółkę cywilną w 2025 roku. Poznaj wymagania, koszty, procedury rejestracji w CEIDG oraz zalety i wady tej formy działalności gospodarczej.
Umowa przewozu osób i rzeczy
Kodeks cywilny, regulujący umowę przewozu, ogranicza umowę przewozu do przewozu rozumianego jako usługa świadczona przez przewoźnika, tj. przedsiębiorstwo transportowe wykonujące działalność (...)
ZAW-NR - czyli donos na kontrahenta
Od 1 stycznia 2020 r. na podatki.gov.pl udostępniono Zawiadomienie ZAW-NR, czyli zawiadomienie o zapłacie należności na rachunek bankowy inny niż zawarty na dzień zlecenia przelewu w Wykazie podatników (...)
Umowa najmu lokalu mieszkalnego 2025 - Kompletny poradnik prawny
? Jak zawrzeć umowę najmu lokalu w 2025? ? Prawa i obowiązki stron ? Nowe przepisy podatkowe ? Wzór umowy ? Praktyczne porady prawne