Kłopoty z terminem zawitym

Tymczasem dwaj panowie M., którzy otrzymali niekorzystną dla siebie decyzję w sprawie odszkodowania za szkody górnicze i zaskarżyli ją do sądu, trzydziestodniowy termin zawity przekroczyli. Z tego powodu ich pozew przeciwko skarbowi państwa sąd okręgowy oddalił. Po apelacji sprawa dotarła do Sądu Najwyższego, a ten zaskarżony wyrok uchylił i odesłał do ponownego rozpatrzenia. Kiedy problemem zajął się znów warszawski Sąd Apelacyjny, jeden z panów M. złożył wniosek o skierowanie przez SA pytania prawnego do Trybunału Konstytucyjnego.

Rzeczpospolita 05.09.2005


Michał Włodarczyk

Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • aleks 2011-11-29 09:17:19

    Ktoś tu niexle namieszał. Po pierwsze ten termin 30 dni nie iał i nie ma charakteru terminu zawitego. Po drugie to o odszkodowaniu nie rozstrzyga się w drodze decyzji.Rad byłbym - przez zawodowa ciekawość, poznać szczegóły.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika