Unijne rozporządzenie ma zmienić zasady leczenia w Unii Europejskiej - informuje Rzeczpospolita. Zgodnie z projektem dyrektywy w sprawie transgranicznej opieki zdrowotnej - przygotowanym przez Komisją Europejską - każdy pacjent otrzyma prawo do korzystania z opieki zdrowotnej w innym państwie członkowskim UE oraz do refundacji jej kosztów do takiej samej kwoty, jaką uzyskałby we własnym kraju - czytamy na łamach Rzeczpospolitej. Obecnie nad dyrektywą pracuje Parlament Europejski.
Kto opłaci opieką zdrowotną za granicą?
Powiązane artykuły
Jak najkorzystniej zatrudnić nianię w 2025 roku - Kompletny przewodnik
Poznaj wszystkie sposoby zatrudnienia niani w 2025 roku. Dowiedz się o umowie uaktywniającej, dofinansowaniu ZUS, programie Aktywny Rodzic i wymaganych formalnościach.
Urlop okolicznościowy 2025 - kiedy i ile dni przysługuje?
Kompletny przewodnik po urlopie okolicznościowym w 2025 roku. Sprawdź, ile dni przysługuje na ślub, urodzenie dziecka, zgon bliskich, jak złożyć wniosek i jakie są zasady wynagrodzenia.
Jak odliczyć składki na ubezpieczenia społeczne w zeznaniu PIT za 2020 r.?
Podatnik, który w trakcie roku podatkowego 2018 opłacał składki na własne ubezpieczenie społeczne oraz na ubezpieczenie społeczne osób z nim współpracujących, ma prawo (...)
Przysposobienie dziecka - kompletny poradnik 2025
Kompleksowy przewodnik po przysposobieniu dzieci w Polsce 2025. Poznaj warunki adopcji, procedury, rodzaje przysposobienia i aktualną legislację.
Jakie dokumenty musi mieć przy sobie kierowca w 2025 roku?
Aktualne przepisy 2025: Które dokumenty kierowca musi mieć przy sobie? Prawo jazdy, dowód rejestracyjny, polisa OC - sprawdź co się zmieniło!
Renta rodzinna 2025 - kto ma prawo, wysokość świadczenia i formalności
Renta rodzinna 2025: sprawdź kto ma prawo, jaka jest wysokość świadczenia (od 1878,91 zł), jak złożyć wniosek i co to jest renta wdowia. Kompletny przewodnik ZUS.
Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej w 2025 roku
Kompletny przewodnik po spółce cywilnej w 2025 roku. Dowiedz się o zasadach funkcjonowania, zaletach, wadach i nowych regulacjach podatkowych obowiązujących od 2025.
Środki otrzymane w ramach programu „Mobilność Plus” a PIT i ZUS
Do otrzymywanych w ramach programu „Mobilność Plus” środków w kwestii zwolnienia zastosowanie znajduje art. 21 ust. 1 pkt 16 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym (...)
Usługi pielęgnacyjne - komu przysługują?
Świadczenia pielęgnacyjne oraz opiekuńcze są udzielane: pacjentom wymagającym całodobowych świadczeń pielęgnacyjnych, opiekuńczych i rehabilitacyjnych, którzy powinni kontynuować (...)
Jak wygląda nadzór nad sprawowaniem opieki nad małoletnim?
Opiekę ustanawia się dla małoletniego w wypadku, gdy żadnemu z rodziców nie przysługuje władza rodzicielska albo jeżeli rodzice są nieznani. Okoliczności te muszą dotyczyć obojga rodziców (...)