Lekarze boją się pracy z komputerem
Podczas, gdy rząd chce wydać ponad 800 mln zł na e-rewolucję służby zdrowia, lekarze niechętnie korzystają z komputerów i internetu w swojej pracy – informuje Gazeta Prawna.
Z badań Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia wynika, że w ponad 80 proc. z 200 sprawdzonych szpitali dostęp do internetu ma większość pracowników administracji. Niestety jedynie w pięciu placówkach wykorzystuje się go w kontaktach z pacjentem do uzgadniania terminów przyjęć – czytamy na lamach Gazety Prawnej.
Analiza firmy badawczej Frost & Sullivan „Społeczne i ekonomiczne korzyści z zastosowania systemów informatycznych w polskiej służbie zdrowia” wykazała natomiast, że zaledwie jeden na dziesięciu polskich lekarzy używa komputera podczas konsultacji medycznej. Połowa z nich korzysta z komputera przy rejestracji danych administracyjnych pacjentów. Średnia unijna wynosi około 80 proc.
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?