Nowy JPK_VAT z deklaracją dla wszystkich przedsiębiorców od 1 lipca 2020 r.

23.4.2020

A.J.Zespół e-prawnik.pl

A.J.
Zespół e-prawnik.pl

W artykule znajdziesz:

Ministerstwo Finansów poinformowało o przesunięciu terminu wejścia w życie nowego JPK_VAT z deklaracją.

Porady prawne

Nowy termin

Wejście w życie nowego JPK_VAT z deklaracją (JPK_V7K i JPK_V7M) dla dużych przedsiębiorców przesunięto na 1 lipca 2020 r. Tym samym przesuwa się termin uruchomienia nowego środowiska produkcyjnego (API) do wysyłki JPK.

Wysyłka plików JPK_VAT do czasu uruchomienia nowej bramki będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach.

W ramach tzw. tarczy antykryzysowej, podpisanej przez prezydenta RP 31 marca br., wprowadzono zmiany do przepisów ustawy o podatku od towarów i usług. Przesunięto m.in. termin wejścia w życie nowego JPK_VAT z deklaracją dla dużych przedsiębiorców na 1 lipca 2020 r.

Wpływa to na termin uruchomienia nowego środowiska produkcyjnego (API) do wysyłki JPK i wyłączenie dotychczasowych środowisk produkcyjnych, w tym interfejsu MF (mikro JPK). Oznacza to, że wysyłka plików JPK_VAT do czasu uruchomienia nowej bramki będzie odbywać się na dotychczasowych zasadach.

Co dalej?

Również w późniejszym terminie udostępnione zostaną bezpłatne narzędzia do wysyłki nowych plików w postaci "formularza interaktywnego" i "klienta JPK".

O nowych terminach wystawienia zmienionego środowiska produkcyjnego do wysyłki plików i oddania bezpłatnych narzędzi MF poinformuje w dodatkowym komunikacie.

Porady prawne

Potrzebujesz porady prawnej?

Zapytaj prawnika:

Dodaj załącznikDodaj załącznik

Oświadczenia i zgody RODO:


Porady prawne