Orzeczenie SA w P. dnia 13.03.1937 r., II CZ 190/37

sygn. II CZ 190/37

  • Niezawezwanie dłużnika, wbrew przepisowi art. 50 PrUkł, na pierwszy termin zgromadzenia wierzycieli nie stanowi uchybienia uzasadniającego zniesienie tego terminu, jeśli na pierwszym zgromadzeniu dłużnik był obecny, wskutek zaś braku wymaganej liczby wierzycieli wyznaczono nowy termin (art. 52) w sposób należyty.
  • W takim bowiem przypadku interes dłużnika nie doznał naruszenia, a wadliwość zwołania pierwszego zgromadzenia całkowicie naprawiona zostaje przez należyte zwołanie drugiego, skoro w myśl art. 52 PrUkł postępowanie układowe może zostać ograniczone do jednego tylko zgromadzenia wierzycieli.

PPH 1937, poz. 1625

Michał Włodarczyk - Radca Prawny

Zajmuje się sprawami osób fizycznych jak również przedsiębiorców. Posiada rozległe doświadczenie w poradnictwie w sprawach życiowych osób fizycznych jak również profesjonalnych problemów prawnych przedsiębiorców. Bazując na swoim doświadczeniu skutecznie doradza w sprawach osób fizycznych jak i przedsiębiorców zawsze dbając o praktyczną stronę problemów prawnych z jakimi zwracają się do niego jego klienci.