Podpis Prezydenta na ustawie antylichwiarskiej
Chociaż tzw. ustawę antylichwiarską uchwalił już Sejm i przegłosował Senat, to nie wiadomo, czy wejdzie ona w życie. Kolejny ruch należy bowiem do prezydenta, który musi ustawę podpisać. Nie jest to jednak takie pewne, gdyż cały czas bardzo aktywnie działa silne lobby firm żerujących na społeczeństwie przez udzielanie pożyczek na lichwiarski procent, które pracuje obecnie nad przekonaniem prezydenta o rzekomej szkodliwości ustawy.
Okres na podjęcie przez Aleksandra Kwaśniewskiego decyzji w sprawie podpisania lub zawetowania ustawy mija na początku sierpnia. Nie wiadomo dokładnie, kiedy zapadnie decyzja. Termin jej ogłoszenia jest jednak o tyle istotny, że w przypadku weta już po ostatnim planowanym przyszłotygodniowym posiedzeniu Sejmu posłowie nie mieliby szansy ustosunkowania się do niego. Do zawetowania ustawy będą namawiać prezydenta jego doradcy. Profesor Witold Orłowski stwierdził już, że jego zdaniem, "ustawa powoduje więcej szkody niż pożytku".
Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne
Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?