Polakom nie chce się pracować

Polacy najwcześniej w Unii Europejskiej zostają emerytami - to najbardziej namacalny efekt funkcjonowania w naszym kraju systemu wcześniejszych świadczeń - twierdzi DZIENNIK. Mało kto przechodzi na emeryturę po przekroczeniu 60 lat w przypadku kobiet i 65 - mężczyzn. Pracujemy znacznie krócej - Polki odchodzą na emeryturę średnio już w wieku 55,2 lat, zaś mężczyźni - 57. Co więcej, z roku na rok jest coraz gorzej, w ostatnich 10 latach średni wiek przejścia na emeryturę obniżył się o ponad 3 lata. Utrzymywanie przywilejów dla ponad 100 grup zawodowych kosztuje budżet państwa krocie. W 2007 r. wydatki publiczne na wcześniejsze emerytury wyniosły 27,8 mld zł. To kwota dopłacona z budżetu do systemu ZUS i KRUS.

Porady prawne

Dziennik.pl 24.09.2008 r.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Krystyna 2019-12-27 20:27:45

    Powinno się zaliczać, pamiętam dzień kiedy rano wstawalam o 5 rano aby wydoic ręcznie 6 krów przed przyjazdem mleczarza potem szybkie mycie i do szkoly nawet w dzień pisania matury ulgi nie było, Nie pamiętam też abym była na wakacjach, Praca ciężka w polu w Domu, my wtenczas młodzi ludzie na swoje utrzymanie musieliśmy zapracować,


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika