Sądy zgubiły kilkaset spraw, najwięcej w Poznaniu

W zeszłym roku zaginęło aż 321 akt w całym kraju. 182 akta dotyczyły spraw cywilnych, a 74 spraw karnych.

Najwięcej takich sytuacji miało miejsce w 2010 roku w apelacji poznańskiej – donosi Gazeta Prawna. Zginęło tam 91 akt, czyli o 11 więcej niż w poprzednim roku.

W apelacji wrocławskiej liczba zaginionych akt jest mniejsza – zniknęło ich 38, ale niestety to o 13 dokumentów więcej niż w roku poprzednim.

Najlepiej z problemem radzi sobie apelacja warszawska, gdzie zgubiono 31 spraw, czyli o połowę mniej w porównaniu do roku 2009. – Mamy coraz mniej wpadek. Procedury dotyczące zarządzania dokumentami są ściślej przestrzegane – mówi Gazecie Prawnej Marcin Łochowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego Warszawa-Praga.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Barbara Stelęgows 2013-08-09 17:31:11

    Ja doświadczyłam przed 30 laty, że pismo procesowe złożone przez stronę przeciwną w sądzie zostało podmienione, po starym nie było śladu. Także zeznania 2 policjantów Starusa i Walickiego z Komendy na Żoliborzu złożone w Żandarmerii Wojskowej nagle zmieniły treść. Panowie przestraszyli się, że ich fałszywe zeznania mogą być dla nich niebezpieczne i kiedy chciałam ich pociągnać do odpowiedzialności karnej, nagle okazało się, że zeznania były podmienione. Każdy przekręt jest możliwy. Pracownicy wymiaru sprawiedliwości to najbardziej kryminogenna grupa zawodowa. Na to, co piszę o Starusie i Walickim mam dowód.

  • jabara 2013-08-09 16:23:37

    Akta w sądach nie noga się zgubić, mogą jedynie wyparować. Ale parowanie kosztuje. Więc ...

  • stolik 2013-08-08 22:03:07

    haha! najwyzszy, nieomylny WYMIAR (nie)SPRAWIEDLIWOSCI popelnia bledy i "gubi" akta.... moze "mial" zgubic;)) moze schowane pod stolem?


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika