Sędziowie nie chcą monitoringu

Krajowa Rada Sądownictwa sprzeciwia się umieszczeniu w ramach aplikacji ogólnej zajęć z monitoringu sądów – informuje Rzeczpospolita.

Prowadzeniem zajęć ma się zająć Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Krajowa Rada Sądownictwa w podjętej uchwale stwierdziła, że będą to obserwacje typowe dla monitoringu. – Jest to o tyle niestosowne, że obserwacji tych ma dokonać aplikant, który nie jest do nich przygotowany merytorycznie. Trudno bowiem wymagać od aplikanta aplikacji ogólnej, by mógł rzetelnie ocenić pracę sędziego – cytuje Rzeczpospolita stanowisko Krajowej Rady Sądownictwa.


Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

  • Marek Grodzki 2012-06-06 18:07:01

    Parszywy, niesprawiedliwy zawód.

  • jakis 2012-06-01 18:44:02

    nie dziwi niechec do monitoringu tzw. sprawiedliwosci w wykonaniu skorumpowanych "sedziow" :) Ale i monitoring sie da obejsc, jesli wiadomo bedzie, gdzie sa kamery;) A wymiar sprawiedliwosci z ową nie bedzie mial nadal nic wspolnego, pomimo wywalenia setek milionow euro w bloto (monitoring) ...ot, polsza , otczizna nasza:P

  • debra 2012-05-31 16:34:58

    W naszym systemie prawnym sędzia w niczym nie skrępowany sposób w ferowaniu orzeczeń nie czuje się ograniczony ustawami, dlatego każda forma przyjrzenia się pracy sędziego i ukrócenia samowoli jest wskazana.


Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika