Jeśli grunt, który nie może być zagospodarowany jako odrębna nieruchomość, przylega do kilku działek, gmina może go sprzedać lub oddać w użytkowanie wieczyste tylko po przeprowadzeniu przetargu. Potwierdził to Sąd Najwyższy (sygn. II CSK 589/08) w sprawie, w której chodzi o grunt będący własnością gminy miasta Szczecin, o powierzchni ponad 500 mkw., położony w willowej dzielnicy miasta. Grunt ten nie ma dostępu do drogi publicznej i nie mógł być zagospodarowany jako odrębna nieruchomość. Sąsiaduje z czterema działkami zabudowanymi domami mieszkalnymi. Trzy są przedmiotem współwłasności lub współużytkowania wieczystego.
Trudne przetargi w gminach
Powiązane artykuły
Przysposobienie dziecka - kompletny poradnik 2025
Kompleksowy przewodnik po przysposobieniu dzieci w Polsce 2025. Poznaj warunki adopcji, procedury, rodzaje przysposobienia i aktualną legislację.
Korekta deklaracji dot. opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi
Warto poznać interpretację Ministerstwa Środowiska dotyczącą składania korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz stwierdzania nadpłaty w opłacie za gospodarowanie (...)
Nieodśnieżony samochód - co grozi zgodnie z prawem polskim?
Zima to czas, kiedy na drogach panują trudne warunki atmosferyczne. W związku z tym ważne jest, aby dbać o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego. Jednym z istotnych elementów (...)
Sądowy dział spadku - kiedy i jak go przeprowadzić?
Wszystko o sądowym dziale spadku w 2025 roku. Kiedy warto się ubiegać, jakie dokumenty są potrzebne, ile kosztuje i jak przebiega postępowanie. Praktyczny przewodnik krok po kroku.
Jak sporządzić plan urlopów?
Udzielenie urlopu pracownikowi nie sprowadza się jedynie do zaakceptowania wniosku urlopowego, ale jest o wiele bardziej skomplikowane, zwłaszcza dla pracodawcy zatrudniającego większą liczbę pracowników. (...)
„Opieka 75+” w 2019 roku
Program „Opieka 75+” realizowany jest w gminach miejskich, wiejskich, miejsko-wiejskich do 60 tys. mieszkańców. Gminy, które przystępują do realizacji programu, uzyskują (...)
Tarcza 6.0 – nowe wsparcie dla wybranych branż
W grudniu 2020 roku zostały uchwalone nowe zasady wsparcia dla branż najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19, przede wszystkim poprzez rozszerzenie zakresu kodów PKD, które uprawniają (...)
Tarcza 8.0 - dla kogo?
Od 28 lutego 2021 roku przedsiębiorcy z branż najbardziej dotkniętych epidemią COVID-19 mogą korzystać z kolejnych form wsparcia. Chodzi o świadczenia postojowe, dofinansowanie wynagrodzeń, dotacje (...)
Mobbing w pracy - jak się bronić
Kompleksowy poradnik o mobbingu w pracy w 2025 roku. Nowa definicja, prawa pracownika, odszkodowania do 6 miesięcy wynagrodzenia, sposoby obrony i procedury. Dowiedz się jak skutecznie walczyć z mobbingiem.
Współuprawnieni i współzobowiązani - czyli co to jest solidarność?
Niejednokrotnie zdarza się taka sytuacja, gdy samodzielne dokonanie pewnej czynności może się wydawać trudne lub niemalże niemożliwe, a co najmniej ryzykowne. Reguła ta ma zastosowanie w każdej (...)