Umowa z konsumentem ma być konkretna

Firma nie ma prawa wykorzystywać ogólnych zapisów, by wprowadzić zmiany w usługach na koszt klienta - orzekł w piątek Sąd Najwyższy.

Sprawa dotyczyła Polskiej Telefonii Cyfrowej SA. Za niedozwolone uznano te zapisy, które dotyczyły m.in.: możliwości nakładania jednorazowych opłat i naliczenia ustawowych odsetek za opóźnienia z opłaceniem abonamentu - pisze Gazeta Prawna.

Ponadto jako praktyki naruszające prawo sąd uznał zapisy dotyczące zawieszenia połączeń i innych usług, zmian w transmisji danych, a także możliwości natychmiastowego rozwiązania umowy przez operatora - pisze Gazeta Prawna.

Według Sądu Najwyższego warunki umów z klientami przedsiębiorca musi wyraźnie określać. Ogólne postanowienia rażąco naruszają bowiem interesy konsumentów oraz dobre obyczaje. Dodatkowo dają operatorowi możliwość do zmian zachowania w zależności od sytuacji na rynku, a to może być niekorzystne dla konsumentów i odbywać się na ich koszt.

Porady prawne

Zespół
e-prawnik.pl

Skomentuj artykuł - Twoje zdanie jest ważne

Czy uważasz, że artykuł zawiera wszystkie istotne informacje? Czy jest coś, co powinniśmy uzupełnić? A może masz własne doświadczenia związane z tematem artykułu?


Masz inne pytanie do prawnika?

 

Komentarze

    Nie dodano jeszcze żadnego komentarza. Bądź pierwszy!!

Potrzebujesz pomocy prawnej?

Zapytaj prawnika