Prawo do dodatkowych 12 dni wolnych w roku przysługuje tym urzędnikom służby cywilnej, którzy przepracowali pięć lat w służbie cywilnej oraz posiadają 18-letni staż pracy w administracji - czytamy na łamach Gazety Prawnej. Dodatkowy urlop udzielany jest zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa pracy. Oznacza to, że jest on udzielany na wniosek pracownika - wyjaśnia Gazeta Prawna.
Urzędnicy dostaną więcej czasu na wypoczynek
Powiązane artykuły
Jak uzyskać polskie obywatelstwo?
Jeśli ktoś chce dostać polskie obywatelstwo, to powinien przeczytać niniejszy artykuł. Należy w tym celu złożyć wniosek do Prezydenta o nadanie polskiego obywatelstwa.
Doliczanie czasu do okresu zasiedzenia
Zgodnie z ogólnym przepisem dotyczącym zasiedzenia, posiadacz nieruchomości niebędący jej właścicielem nabywa własność, jeżeli posiada nieruchomość nieprzerwanie od lat dwudziestu (...)
Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Szczegółowy przewodnik jak założyć spółkę z o.o. w 2025 roku. Koszty, terminy, wymagane dokumenty i procedury krok po kroku - zarówno online przez S24 jak i tradycyjnie.
Urlop na żądanie - czyli co zrobić, jeżeli pracodawca nie chce dać Ci urlopu?
Kodeks pracy przyznaje pracownikowi prawo do corocznego, nieprzerwanego, płatnego urlopu wypoczynkowego. Poza tym prawo to jest chronione w bardzo wysokim stopniu, a mianowicie pracownik nie może zrzec (...)
Kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek?
Dowiedz się kiedy przedawnia się roszczenie o zachowek. Kompleksowy przewodnik 2025 z przykładami praktycznymi, terminami i nowościami dotyczącymi fundacji rodzinnych.
Kiedy można podzielić majątek wspólny małżonków?
Dowiedz się kiedy można podzielić majątek wspólny małżonków, jakie są warunki ustania wspólności majątkowej i jak wygląda proces podziału. Aktualne przepisy 2025.
Wczasy pod gruszą - co kryje się pod tym pojęciem?
Pracodawca w ramach działalności socjalnej może pomóc pracownikom, ich rodzinom, a także emerytom i rencistom, którzy kiedyś pracowali w danej firmie, w zorganizowaniu wypoczynku. Jest (...)
Dwie umowy o pracę z jednym pracodawcą
Kodeks pracy nie zabrania nawiązywania więcej niż jednego stosunku pracy przez pracownika, a także nie zawiera wyraźnego zakazu zawierania z dotychczasowym pracodawcą kolejnej umowy o pracę.
Praca zmianowa
Praca zmianowa jest dopuszczalna bez względu na stosowany u danego pracodawcy system czasu pracy. Oznacza to, że zarówno w podstawowym czasie pracy, jak i przedłużonym czasie pracy, w ruchu (...)
Przerwa na karmienie piersią - kiedy przysługuje?
Uprawnienia kobiety związane z urodzeniem dziecka nie kończą się wraz z zakończeniem urlopu macierzyńskiego. Po urodzeniu dziecka na kobiecie spoczywa szereg obowiązków związanych z opieką (...)