Na pierwszy ogień poszły spółki giełdowe przygotowujące skonsolidowane sprawozdania finansowe (a więc z założenia największe i najbogatsze) oraz banki. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości nie unikną tego także inne firmy. Nie sposób wyobrazić sobie, aby na dłuższą metę część spółek przygotowywała sprawozdania zgodnie z MSSF, a inne - według tradycyjnych wymogów ustawy o rachunkowości. W ten sposób zamiast większej porównywalności - a taki jest cel wprowadzenia MSSF -zapanowałby większy bałagan. Rada Międzynarodowych Standardów Rachunkowości pracuje już nad uproszczoną wersją MSSF dla spółek średnich i małych: wygląda na to, że nawet i one prędzej czy później zostaną zmuszone do ich stosowania.
Wymóg przygotowywania sprawozdań finansowych zgodnych z MSSF także dla polskich spółek
Powiązane artykuły
Kto musi składać e-Sprawozdania Finansowe?
Od 1 października 2018 r. każda jednostka prowadząca księgi rachunkowe zobowiązana jest do sporządzania sprawozdania finansowego w postaci elektronicznej i opatrzenia go kwalifikowanym podpisem (...)
Spółka cywilna - Zasady funkcjonowania, wady i zalety spółki cywilnej w 2025 roku
Kompletny przewodnik po spółce cywilnej w 2025 roku. Dowiedz się o zasadach funkcjonowania, zaletach, wadach i nowych regulacjach podatkowych obowiązujących od 2025.
Jak założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością
Szczegółowy przewodnik jak założyć spółkę z o.o. w 2025 roku. Koszty, terminy, wymagane dokumenty i procedury krok po kroku - zarówno online przez S24 jak i tradycyjnie.
Zakładanie spółki cywilnej - Kto i w jaki sposób może założyć spółkę cywilną?
Sprawdź jak założyć spółkę cywilną w 2025 roku. Poznaj wymagania, koszty, procedury rejestracji w CEIDG oraz zalety i wady tej formy działalności gospodarczej.
Kto rządzi Twoją spółdzielnią i jakie uprawnienia przysługują tym organom
Każda spółdzielnia bez względu na to czy to będzie spółdzielnia mieszkaniowa, czy spółdzielnia pracy, czy też spółdzielnia produkcji rolnej musi posiadać odpowiednie organy, przez które będzie (...)
Zasiedzenie nieruchomości i rzeczy ruchomych - Poradnik 2025
Kompletny poradnik po zasiedzeniu w 2025 roku. Poznaj warunki, terminy, procedury i koszty nabycia własności przez zasiedzenie nieruchomości i rzeczy ruchomych.
Uznanie dziecka 2025 - Procedury, Warunki i Skutki Prawne
Kompletny przewodnik po uznaniu dziecka w 2025 roku. Procedury, warunki, skutki prawne i praktyczne wskazówki.
Kiedy apelacja jest zasadna? - Podstawy apelacji w procesie cywilnym
Kiedy można wnieść apelację? Poznaj podstawy apelacji w procesie cywilnym 2025. Wymagania, terminy, zarzuty, nowe fakty i dowody w apelacji. Poradnik prawny.
Reklamacja obuwia 2025 - Jak skutecznie reklamować buty?
Kompleksowy przewodnik po reklamacji obuwia w 2025 roku. Nowe przepisy, zasady niezgodności towaru z umową, terminy i uprawnienia konsumenta. Dowiedz się jak skutecznie reklamować wadliwe buty.
Przysposobienie dziecka - kompletny poradnik 2025
Kompleksowy przewodnik po przysposobieniu dzieci w Polsce 2025. Poznaj warunki adopcji, procedury, rodzaje przysposobienia i aktualną legislację.